„10 w skali Beauforta” w Trzemesznie
Dodane przez admin dnia Styczeń 30 2016 16:15:00
W Hotelu Pietrak w Trzemesznie Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało wczoraj solowy koncert muzyki szantowej w wykonaniu Marka Radowskiego.
Treść rozszerzona- Stowarzyszenie po raz drugi zorganizowało koncert w okresie zimowym. Jest to czas, kiedy warunki atmosferyczne nie sprzyjają pływaniu pod żaglami, a jachty są w trakcie renowacji po sezonie, więc aby podtrzymać ducha żeglarstwa w społeczności lokalnej zorganizowaliśmy koncert szantowy - mówi Robert Nawrocki, prezes Stowarzyszenia pod Żaglami.

Koncert rozpoczął się od wybicia dzwonu i przedstawienia wykonawcy. Następnie szantmen - Marek Radowski zabrał widownię w dwugodzinny artystyczny rejs. Zaprezentowane były trzy sety w których pojawiły się znane utwory takie jak: „10 w skali Beauforta”, „Morze, moje morze” czy „Hiszpańskie dziewczyny”.

Dodatkowo na scenie znajdowały się oryginalne lampy burtowe z żaglowca Zawiszy Czarnego, koła ratunkowe czy żagle, które nadawały koncertowi charakter ściśle żeglarski.

Te wszystkie elementy połączone z niesamowitym wykonaniem szant przez Marka i aktywną muzycznie widownię sprawiły, że piątkowy wieczór mogliśmy spędzić w żeglarskich klimatach.

(spz)