Muzyka. Czy można ją pokazać na wystawie? Pytanie, na które odpowie być może najbliższa wystawa Muzeum Początków Państwa Polskiego. Na pewno jeśli jest możliwym pokazanie znaczenia, dźwięków, brzmień i rytmów czasów powstawania polskiej państwowości to wystawa przygotowana przez Stanisława Mazurka, Magdalenę Robaszkiewicz i doktorów Annę Jabłońską z Instytutu Historii Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego z Kielc i Tomasza Janiaka z MPPP będzie takim wydarzeniem.
Premiera książki „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” autorstwa Karola Soberskiego, odbyła się 7 i 8 października z pałacu w Zakrzewie. Książkę można kupić podczas spotkań autorskich lub można ją zamówić przez internet. Wystarczy tylko dokonać zamówienia na formularzu załączonym do tego tekstu.
Turyści i mieszkańcy Poznania oglądają wystawę Archeologia Gniezna. Ekspozycja prezentowana wcześniej w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie teraz jest pokazywana w Muzeum Archeologicznym w stolicy Wielkopolski. Można ją obejrzeć na parterze Pałacu Górków. Będzie czynna do końca marca.
Tradycyjnie, Powiat Gnieźnieński prezentował swoją ofertę turystyczną na targach Tour Salon w Poznaniu. Targi w stolicy Wielkopolski odbyły się w dniach 1 - 3 lutego br. Była to 30-ta jubileuszowa edycja wydarzenia.
Znamy już prawie wszystkie nazwiska prelegentów, którzy przybędą na I Festiwal Historyczny Tajemnice Trzech Stuleci do pałacu w Czerniejewie koło Gniezna. Festiwal odbędzie się od 29 do 31 marca 2019 r. Swoje prelekcje wygłosi 28 osób.